W najbliższą sobotę 30 listopada zapraszam na kolejny pokaz slajdów podróżniczych w ramach realizowanego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Złoczewie cyklu: „Świat bliższy niż sądzisz”.

Tematem spotkania będą Filipiny, które odwiedziłem kilka dni temu.

Mój pobyt na wyspach zbiegł się w czasie z uderzeniem super tajfunu Haiyan (Yolanda) oraz był kilka tygodni po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na wyspie Bohol.

Ogromne wrażenie zrobił na mnie „krajobraz po tajfunie”, który oglądałem w chyba najbardziej zniszczonej miejscowości Filipin – Tacloban. Podczas mojej podróży odwiedziłem także Bohol. Były to dla mnie zupełnie nowe doświadczenia, które zapamiętam na długo…

Wbrew temu co można było wywnioskować z relacji niektórych mediów, Filipiny nie były w tym czasie pogrążone w chaosie. W większej części kraju życie toczyło się normalnie zatem i ja podróżowałem po nim odkrywając kolejne ciekawe miejsca:

jeden z nowych 7 Cudów Świata czyli Park Narodowy Podziemnej Rzeki w Puerto Princesa

słynne tarasy ryżowe w okolicach Banaue, które znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

wiszące trumny w okolicach miejscowości Sagada  – (tradycja „chowania” zmarłych w trumnach w jaskiniach lub wieszania ich na ścianach skalnych)

stolicę kraju – Manilę czyli gigantyczna metropolię, w której można zobaczyć i doświadczyć największych kontrastów. Spotkać ludzi mieszkających na cmentarzu i w slumsach, wesołych hipsterów kręcących się bez celu po centrach handlowych, a także biznesmenów pędzących do pracy w nowoczesnej dzielnicy/mieście Makati.

Zapraszam na pokaz!

Podaj dalej… zaproś znajomych!!! Bardzo dziękuję za pomoc w promocji tego spotkania.

Odwiedź też mój profil na Facebooku: www.fb.com/lotoholik

Użyj któregoś z przycisków społecznościowych poniżej… dzięki!!!