Tym razem celem naszej fotograficznej wyprawy będzie Japonia. Zaczniemy od Tokio – ultranowoczesnej stolicy.
Z jednej strony gigantyczne wieżowce i ludzie pędzący do pracy a z drugiej spokój i cisza ogrodów i kompleksów świątynnych. Wstąpimy na słynny targ rybny Tsukiji gdzie wczesnym rankiem odbywają się aukcje tuńczyków.
Wybierzemy się także na wycieczkę w okolice najwyższego szczytu Japonii czyli góry Fuji.

Ponieważ z wykształcenia jestem leśnikiem na chwilę zatrzymamy się w malowniczym lesie bambusowym w Arashiyama, a i na kontemplację w ponoć jednym z najpiękniejszych japońskich ogrodów w Kanazawie znajdzie się pora.

Superszybkim pociągiem –  Shinkansen w mgnieniu oka przeniesiemy się do świata gejsz w Kioto gdzie będziemy uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty.

W Osace przyjrzymy się jak bawią się młodzi ludzie na najbardziej imprezowej ulicy tego miasta. Wstąpimy też na sushi a w ramach chwili relaksu opowiem o zasadach etykiety w onsenach czyli publicznych łaźniach i basenach z wodą termalną. Obowiązkowym punktem wycieczki do Japonii jest wizyta w Hiroszimie, która dotknięta siłą rażenia bomby atomowej stara się żyć normalnie…

Start jak zwykle o 19.00 UWAGA!!! Zmieniamy lokalizację. Zapraszam do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie (w budynku OSP).

Podaj dalej… zaproś znajomych!!! Bardzo dziękuję za pomoc w promocji tego spotkania.

Odwiedź też mój profil na Facebooku: www.fb.com/lotoholik

Użyj któregoś z przycisków społecznościowych poniżej… dzięki!!!