Już w najbliższą sobotę zapraszam na ostatni w tym sezonie pokaz slajdów z moich podróży. W ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz” opowiem o mojej niskokosztowej wyprawie na Kubę.

Wyprawę, żeby było taniej, rozpoczniemy od noclegu na ławce na londyńskim lotnisku. Później korzystać będziemy z noclegów „przy rodzinie” –  jednej z najnowszych zdobyczy kubańskiego kapitalizmu czyli „casa particulares”.

Zagubimy się w zaułkach starej Hawany, gdzie wciąż unoszą się dźwięki Buena Vista Social Club. Odwiedzimy muzeum rewolucji żeby poznać historię sukcesu Fidela Castro i jego sprzymierzeńców.

Obowiązkowo, choć niezobowiązująco weźmiemy udział w pochodzie pierwszomajowym, który przypominał mi bardziej  karnawał w Rio niż znany z naszych ulic nudny przemarsz grup zakładowych.

Spróbujemy opanować system podwójnej waluty tak żeby nie dać się złowić handlarzom pamiątek. Wstąpimy na przepyszną pizzę upieczoną w beczce po paliwie i zjemy kolację w pięknych okolicznościach przyrody w Vinales.

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w fabryce cygar,  a także przejażdżka konna wśród pól i lasów do urokliwego wodospadu . W Trynidadzie  będziemy podziwiać bajecznie kolorowe fasady domów, a także wąskie uliczki pełne równie kolorowych amerykańskich krążowników szos z lat 50tych pieczołowicie pielęgnowanych przez kolejne pokolenia  właścicieli.

Zajrzymy do wnętrza domu, sklepu, restauracji, szkoły… będzie bieda i bogactwo – będzie prawdziwa Kuba!!!

Zapraszam na pokaz jak zwykle do złoczewskiego Pałacu na godz. 19.00. Z okazji ostatniego spotkania przygotowałem także konkurs. Główną nagrodą jak przystało na opowieść o Kubie będzie oryginalne cygaro przywiezione prosto z Hawany.

 

Podaj dalej… zaproś znajomych!!! Bardzo dziękuję za pomoc w promocji tego spotkania.

Odwiedź też mój profil na Facebooku: www.fb.com/lotoholik

Użyj któregoś z przycisków społecznościowych poniżej… dzięki!!!