O lotach za 1 PLN już słyszeliście… teraz czas na MATTRESS RUN-y czyli „wyścigi materacowe”. Po polsku brzmi beznadziejnie ale chodzi o wykorzystywanie możliwości programów lojalnościowych w sieciach hotelowych. Sposób jest banalny – śpisz, dostajesz duuuużo punktów, które potem wymieniasz na kolejne darmowe lub zniżkowe noclegi nawet w najbardziej luksusowych apartamentach na całym świecie. Brzmi świetnie – tylko jak to zrobić ???

Tak przy okazji – nazwa „mattress run” pochodzi od „mileage run” czyli wyścigów po mile lotnicze. Zwykle taki wyścig pojawia się w wyniku błędu taryfowego, kiedy to za małe pieniądze możemy polecieć na koniec świata i dostać za to tysiące punktów /mil lotniczych/, które potem wymienimy na bardzo tanie bilety lotnicze. Jeden z takich słynnych mileage runów był w zeszłym roku kiedy to za około 100 Euro można było polecieć do Japonii (i wrócić) liniami Alitalia. Problem z biletem był jedynie taki, że pozwalał na zaledwie kilka godzin pobytu na miejscu… ja wykorzystałem ten bilet tylko w jedną stronę i zostałem tam na 2 tygodnie… ale to już inna opowieść.

Wracając do MATTRESS RUN’u…

Sieć hotelowa IHG (InterContinental Hotel Group) w ramach swojego programu lojalnościowego IHG Rewards Club (dawniej Priority Club Rewards) ma do końca roku promocję BIG WIN (od stycznia 2014r. będzie nowa edycja… rejestracja TUTAJ).
Każdy z uczestników dostaje indywidualne „zadania”, za które po wykonaniu wszystkich dostanie dodatkowy bonus punktowy czyli BIG WIN. Trzeba pamiętać, że najtańsze – darmowe noclegi, czasami ze śniadaniem – „kosztują” w IHG 5.000 punktów (zwykła cena od 135 PLN). Najdroższe to 50.000 punktów (około 1350 PLN+) .

Moje zadania są takie:
1. zaliczyć pierwszy nocleg -> 1000 punktów
2. zaliczyć w sumie 5 noclegów -> 10.100 pkt.
3. zaliczyć 3 różne marki sieci IHG (do wyboru m.in. Holiday Inn, InterContinental, Crowne Plaza, Indigo… -> 33.000 pkt.
4. zarezerwować 2 oddzielne noclegi przez stronę www.ihg.com lub aplikację mobilną -> 3.600 pkt.
5. wypełnić internetową ankietę – 100 pkt.
6. zaliczyć 2 sobotnie noce – 12.000 pkt.
7. zaliczyć 2 hotele z sugerowanej listy – 10.800 pkt.
8. za wykonanie zadań 1-7 dostaję BIG WIN czyli ekstra -> 71.000 pkt.

W sumie mogę liczyć na 141.600 punktów czyli co najmniej 3 luksusowe lub nawet 30 „zwykłych” 3/4 gwiazdkowych DARMOWYCH noclegów.

Oczywiście poza punktami w ramach BIG WIN dostaję jeszcze zwykłe punkty statusowe oraz dodatkowe punkty z różnych promocji specjalnych… (poszczególne kody umożliwiające zapisanie się na te opcje specjalne TUTAJ) co powoduje, że cała zabawa jest jeszcze bardziej „opłacalna”.
Na przykład za mój pierwszy nocleg w ramach BIG WIN, a był to bardzo fajny 4* Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie, dostałem dodatkowe 34.092 pkt. czyli teoretycznie po jednym noclegu, za który zapłaciłem 132PLN mogę liczyć na nawet 6 darmowych nocy gdzieś na świecie…

Dotychczas zaliczyłem 2 noclegi: Holiday Inn – Warszawa Józefów i Holiday Inn Express Warszawa Airport.
W najbliższy weekend będę kontynuował wyścig  podczas wizyty w Berlinie i powinienem zakończyć go noclegiem w InterContinentalu w Warszawie. Więcej info w kolejnych wpisach…

Ciekawy temat? Podziel się  nim ze znajomymi korzystając z przycisków społecznościowych poniżej i polub Lotoholika na Facebook’u www.facebook.com/lotoholik