Na slajdowiskach w ramach mojego autorskiego cyklu „Świat bliższy niż sądzisz” przyszedł czas na wizytę w USA. W zeszłym roku udało mi się odwiedzić Nowy Jork i Waszyngton i na relację z tych metropolii Was zapraszam.

W Nowym Jorku zwanym potocznie Big Apple odwiedzimy małe ojczyzny różnych mniejszości narodowych, które przez wieki osiedlały się w Stanach . Będziemy m.in. w Chinatown, dzielnicy włoskiej, wstąpimy także na polskie pierogi na Greenpoincie. Obowiązkowym punktem wycieczki będzie Statua Wolności i Ellis Island – wyspa, która była bramą dla większości emigrantów docierających do USA w poszukiwaniu lepszego życia. Zobaczymy najważniejsze miejsca NYC – Times Square, Wall Street, miejsce gdzie kiedyś stały wieże World Trade Center, najwyższy w mieście Empire State Building. Nie obejdzie się bez wizyty na 5’th Avenue, przejdziemy przez most Brookliński, pojedziemy metrem do Harlemu. Znajdziemy też czas na chwilę relaksu w Central Parku nieopodal domu Johna Lenona i Yoko Ono.

Kolejnym punktem naszej sobotniej wycieczki będzie Waszyngton . Jak przystało na stolicę zgromadzone zostały tam najistotniejsze dla funkcjonowania państwa instytucje. Niestety tylko przez płot ale jednak, rzucimy okiem na Biały Dom – siedzibę Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zwiedzimy także Kapitol – siedzibę Kongresu. Po spacerze w centrum miasta odpoczniemy wśród pomników w Parku National Mall gdzie znajduje się ten najsłynniejszy,  obelisk – Pomnik Waszyngtona.

Mam nadzieję, że po tej dawce Ameryki wszyscy ustawicie się w kolejce po hamburgera w jakimś złoczewskim „fastfoodzie”.

Zapraszam na pokaz.

USA plakat SBNS