W najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 19.00 w sali lustrzanej złoczewskiego pałacu odbędzie się jubileuszowy 20-ty pokaz realizowany w ramach mojego autorskiego cyklu „Świat bliższy niż sądzisz”. Slajdowisko poświęcone będzie wyprawie do Izraela.

Podążali będziemy śladami 3 głównych religii: Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Odwiedzimy miejsca związane z prorokami opisywanymi w Biblii, Torze i Koranie, Maryją, Józefem i Chrystusem od jego narodzenia aż po zmartwychwstanie. Zobaczymy między innymi zdjęcia z Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. Opowiem dlaczego według tradycji żydowskiej najlepszym miejscem na pochówek jest Góra Oliwna, modlitwa przed Ścianą Płaczu na pewno zostanie wysłuchana, a drzwi do Bazyliki Grobu Pańskiego od wieków otwiera muzułmańska rodzina? Poza wątkiem religijnym nie zabraknie ciekawostek z życia zwykłych mieszkańców Izraela.

Podpowiem jak poradzić sobie z pokonaniem granicy z Zachodnim Brzegiem (terytoria palestyńskie) i o czym nie warto wspominać na granicy izraelskiej… Zobaczymy także jak żyje się w cieniu wielkiego muru dzielącego osiedla izraelskie od palestyńskich. Podróżując wśród uzbrojonych w kałasznikowy młodych rekrutów izraelskiej armii odnajdziemy najlepsze koszerne jadłodajnie. Wstąpimy do Hebronu i Ramallah, miast administrowanych przez władze Autonomii Palestyńskiej. Spędzimy również leniwe popołudnie na promenadzie w Tel Awiwie i Starej Jafie.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie uczestnicy będą mogli powalczyć w konkursie z nagrodami. Zapraszam na pokaz.

Podziel się tą informacją ze znajomymi klikając w jeden z przycisków społecznościowych. Możesz też polubić lotoholika na FB korzystając z panelu po lewej stronie… dzięki ;)