Poradnik Rozmaitości

Tanie loty i podróże – poradnik cz.1 – gdzie szukać super promocji ?

Japonia za 400 PLN, Kuba za 800, Pekin za 815, Europa za kilka złotych… pytacie jak to się robi? Proszę bardzo – wiedza tajemna specjalnie dla Was.
Zaczynamy od podstaw – gdzie i jak szukać super promocji albo kto zrobi to za nas???

1. Dobra informacja to podstawa!!!

Kiedyś trzeba było szukać samemu, teraz wystarczy śledzić właściwe portale podróżnicze specjalizujące się w wyszukiwaniu informacji o tanich biletach, błędach cenowych, promocjach linii lotniczych itp. Stron jest dużo ale z doświadczenia polecam 3 moim zdaniem najprężniejsze w polskiej sieci: Fly4free, Mleczne podróże oraz Loter.

Jesteście leniwi – proszę bardzo -> każda z nich ma newsletter, profile na portalach społecznościowych… Fly4free ma już nawet aplikację na smartfony ;) wystarczy się  podczepić i info samo was znajdzie.
Jeżeli chcecie zasięgnąć języka u innych polecam: Holiday Pirates (in Inglisz) , Urlaubspiraten (auf Dojcz),

2. Jest info o promocji ale nie mogę znaleźć biletów!!!

Nic prostszego – jeżeli jest to tzw. super, mega hit promo ;) obok info o promocji pojawi się najprawdopodobniej kalendarz dostępnych terminów – szkoda czasu na szukanie w ciemno… tak naprawdę najczęściej kalendarze dostarcza im portal sprzedający bilety w bardzo rozsądnych cenach czyli Flipo (pod tym adresem znajdziecie kalendarze dla większości aktualnych promocji, błędów itp.)

3. Nie wiesz dokąd lecieć -> Loter – ma bardzo przydatną interaktywną mapę połączeń z Polski – a także tanich linii w Azji i Australii (rewelacyjne do wyboru kierunków i planowania przesiadek) – zdecydowanie polecam!!!

4. Masz już bilet i nie wiesz co z tym dalej zrobić? – ww. strony mają fora, mini przewodniki po popularnych miastach (jak dojechać z lotniska, co zobaczyć, jak tanio przeżyć kilka dni… itp.)

To były podstawy dla mniej zaawansowanych / leniwych / szanujących czas… jeżeli masz w sobie żyłkę poszukiwacza…

1. Śledź specjalistyczne fora np. flyertalk

2. Kup sobie aplikację Azuon, która wyszukuje najtańsze połączenia na wybranej trasie, w danym okresie.
Na pierwszy rzut oka skomplikowane ale pozwala wynajdywać „perełki” – głównie w przypadku tanich linii lotniczych (na całym świecie).
Koszt już od 9 Eur za 3 miesiące dostępu do programu – zdecydowanie warto – czasami zwraca się już po jednym bilecie ;)

3. Możesz szukać super promo na własną rękę – np. przy użyciu wyszukiwarki Googla -> Matrix – Ita Software – ale uwaga! – tu nie kupisz biletu!
Tutaj jedynie szukasz tanich taryf a zakupy musisz zrobić na „zwykłej stronie”…

… ale o tym jak, gdzie i kiedy najlepiej kupować „normalne bilety lotnicze” będzie w części drugiej mojego poradnika (już niedługo – ;)

Ciekawy wpis? Podziel się nim ze znajomymi korzystając z przycisków społecznościowych poniżej i polub Lotoholika na Facebook’u www.facebook.com/lotoholik Dziękuję!!!

 

 

  1. Przydatne informacje i kilka cennych linków. Ja mogę dodać od siebie mój poradnik pdf (można go pobrać tu: http://artoftraveling.pl/tanie-podrozowanie-sztuka-podrozowania/ )

  2. Traveling Rockhopper

    Bardzo ciekawe!

  3. Amelia

    Przede wszystkim warto korzystać z wyszukiwarek lotów, gdzie są wszystkie lub większość linii lotniczych na świecie.

  4. Anonim

    Dokładnie, zdarzają się promocje, okazje, loty czarterowe. Samo zabukowanie biletu też do trudnych nie należy. A jeśli chcemy podróżować klasą premium to mamy szereg udogodnień, a przynajmniej tak jest w liniach Lufthansy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *