Europa Poradnik Rozmaitości

UBERem i myTAXI za DARMO Łódź, Śląsk, Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków, Trójmiasto -> alternatywa dla taksówek

W zasadzie nie korzystam z taksówek… komunikacja miejska mi wystarcza ale czasami kiedy trzeba dojechać do Centrum z jakiegoś zadupia lub lotniska o dziwnej godzinie, muszę skorzystać z taryfy… zamiast drogiej taksówki wybrałem UBER’a.

UBER ma być alternatywą dla zwykłych taksówek. W stolicy działa kilka miesięcy a ja poznałem go już jakiś czas temu w Sydney. To nic innego jak koncepcja prywatnego kierowcy stosowana także m.in. przez Lyft i Blacklane…

Koncept jest banalnie prosty.
Aplikacja mobilna dostępna jest na (kliknij w odpowiedni link i zainstaluj) iPhony, Androidy i Windowsy .
Zamawiasz przez nią przejazd, z góry ustalając trasę. System korzystając z nawigacji pokazuje orientacyjny czas dojazdu kierowcy i koszt wybranej trasy. Jeżeli cena Ci odpowiada powierdzasz – kierowca wyrusza po Ciebie. W międzyczasie w aplikacji możesz sprawdzić dane kierowcy, realny czas dojazdu oraz  info o samochodzie jakim przyjedzie.

 

Polskie ceny (dla uberPOP na dzień 8.10.2016r.):
4,00
PLN – opłata podstawowa a później 1,30 PLN za kilometr i 0,25 PLN/min przejazdu  (nie mniej niż 8 PLN).
Opłata za rezygnację z przejazdu – 10PLN (na rezygnację masz 5 min od zamówienia przejazdu).

Uber SELECT to czyli zwykle lepsze samochody i kierowcy z najwyższymi ocenami od pasażerów – ceny są nieco wyższe:
7,00 PLN – opłata podstawowa a później 1,70 PLN za kilometr i 0,35 PLN/min przejazdu  (nie mniej niż 7 PLN), rezygnacja 10PLN.

Uwaga: Poza Warszawą i Krakowem UBER jeździ także w Łodzi, Katowicach , Poznaniu, Wrocławiu oraz Trójmieście:  Gdańsk – Gdynia – Sopot. 

W niektórych miastach na świecie oferta Ubera jest jeszcze większa – warto zwrócić uwagę na opcję uberPOOL – to coś w rodzaju blablacar na krótkich trasach – w trakcie przejazdu na Twojej trasie kierowca może zabierać dodatkowe osoby (wpływa to na wydłużenie czasu przejazdu ale cena jest konkurencyjna i niezależnie od długości/czasu opłata jest stała, określana przed startem przejazdu. Opcja uberPOOL jest bardzo popularna/tania w USA – polecam!!!

W Malezji UBER działa w Kuala Lumpur, Johor Bahru oraz moim mieście czyli Kota Kinabalu – cennik: 0,95RM na start, potem 0,50/km +0,25/min, minimalnie 0,95RM – tanio, prawda? ;) (stosunek RM do PLN to w zasadzie 1:1)

Przy większym popycie na Ubera ceny mogą wzrosnąć ale przed zamówieniem przejazdu dostajesz informację o nowej cenie więc zaskoczenia nie będzie (psss – aplikacja podaje czas ważności wyższej ceny… warto poczekać… a nóż za 2 minuty cena spadnie do standardowej).

Kierowca przyjeżdża, zawozi Cię na miejsce i wtedy potwierdza na swojej aplikacji zakończenie trasy. Największym plusem jest, że nie musisz nic płacić. Rozliczenie jest bezgotówkowe – podczas rejestracji musisz tylko podać numer swojej karty (większość „płaskich” – debetowych kart też zadziała).
Czyli nawet jeżeli cała gotówka poszła na imprezę obędzie się  bez żebrania na bilet do domu ;)
Inną fajną opcją jest „zrzutka na taryfę” czyli możliwość podziału kosztu na kilka osób – oczywiście muszą być użytkownikami aplikacji… (psss… jest to metoda na wykorzystanie 2 zniżek…)


W stolicy trafiło mi się dotychczas 2 młodych kierowców, którzy pracują dla Ubera „w wolnych chwilach”. Jeden jeździł nowiutkim Yarisem ze szklanym dachem ;) a drugi całkiem rozsądną Hondą Jazz.  Jazda przebiegła szybko i sprawnie… Po kilku minutach dostałem maila z potwierdzeniem kosztów czyli rachunek na 0,00PLN ;) i możliwością oceny kierowcy.

UBER w różnych miastach ma różne standardy (sub-marki). W Warszawie,  Krakowie i Trójmieście dostępna jest wersja najtańsza – uberPOP więc szans na przejażdżkę luksusową limuzyną chwilowo nie ma. Aha… od niedawna w Warszawie można zamówić także opcję uberFamily czyli kierowca ma także specjalny fotelik dla dzieciaka!


Sieć działa już w 45 krajach – z europejskich miast na liście są m.in.:

AMSTERDAM  – BARCELONA  – BERLIN  – BRUKSELA  – DUBLIN  – FRANKFURT  – LIZBONA  – LONDYN  – MADRYT  – MEDIOLAN  – MONACHIUM  – PARYŻ  – PRAGA  – RZYM  – STAMBUŁ  – SZTOKHOLM  – WIEDEŃ i wiele innych…

A teraz BONUSY: rejestrując się przez ten link dostaniesz 20 PLN do wykorzystania na pierwszy przejazdMożesz też wpisać w aplikacji – zakładka ZNIŻKI kod: uberlotoholik efekt będzie ten sam..

Inne KODY PROMOCYJNE – chwilowo cisza

Nawet jeżeli nie miałeś w planach „wycieczki  taryfą” warto przetestować UBER na jakiejś krótkiej trasie – Ty nic nie zapłacisz a jakiś kierowca trochę zarobi… Wszystko sponsoruje UBER ;)

 

MY TAXI

Aha – jeżeli komuś idea przejazdów z UBER nie przypadła do gustu to możecie także dostać ode mnie aż 50PLN na pierwszy przejazd prawdziwą taksówką zamówioną i opłaconą za pomocą aplikacji na smartfony MYTAXI (dostępna na AppStore, Android, BlackBerry oraz WindowsPhone) – więcej info na stronie mytaxi.pl a magiczny kod promocyjny do wpisania w aplikacji zaraz po rejestracji w zakładce („Kod Promocyjny”) to LukaszP22 

Uwaga! Kod nie łączy się z innymi kodami promocyjnymi – okres ważności 2 miesiące od wpisania/założenia konta.
Zatem najpierw wykorzystaj mój kod na PIERWSZY PRZEJAZD na 50PLN a dopiero potem inne kody promocyjne – jeżeli są dostępne.
Promocja (50PLN na 1przejazd) skierowana jest do pasażerów indywidualnych płacących dodaną w aplikacji kartą Visa, Mastercard lub kontem PayPal i nie dotyczy kont firmowych. Promocja obowiązuje wyłącznie dla kursów, których cena nie przekracza 200 zł.

Inne PROMOCJE myTAXI: (będą aktualizowane sukcesywnie) –
Promocja „W Warszawie, Krakowie i Trójmiejskie przejazdy z myTAXI o połowę taniej“ obowiązuje do 31.12.2016r.  bez dodatkowego kodu. Wyłącznie dla kursów których cena przejazdu brutto jest nie wyższa niż 200 zł. Wyłącznie przy opcji „Płatność przez aplikację”! Szczegóły promocji tutaj: https://pl.mytaxi.com/50
UWAGA! Promo nie łączy się z kodem na 50PLN na pierwszy przejazd! Najpierw zrób „darmowy kurs na 50PLN” a dopiero kolejny będzie liczony po cenie -50%. 

Pamiętaj: żeby zniżki w mytaxi zadziałały musisz wpisać w aplikacji numer swojej karty Visa / Mastercard lub konta PayPal – chodzi o aktywowanie opcji płatności „Płać przez aplikację” bez tego zniżki się nie naliczą!!!

Informacja ogólna: to nie jest artykuł sponsorowany – ale jeżeli skorzystasz z mojego kodu UBERLOTOHOLIK lub LukaszP22 dla aplikacji MyTaxi mnie się też coś dostanie na wojaże UBER’em lub myTaxi – dzięki temu wspierasz moje małe podróże :) Bardzo Ci dziękuję!!!

Zainteresował Cię ten temat? Podziel się nim ze znajomymi korzystając z przycisków społecznościowych poniżej i polub Lotoholika na Facebook’u www.facebook.com/lotoholik Dziękuję!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.